Zarůstající nehty

Aplikace nehtových špon

Ideálním řešením jsou nehtové špony, které uleví od bolesti, vyléčí nehet a po dobu léčby vás na rozdíl od návštěvy chirurga nevyřadí z provozu. Hlavní výhody léčby zarostlých či deformovaných nehtů šponami – rychlá úleva od bolesti, dlouhodobé zlepšení, jednoduchá a velmi šetrná aplikace, vynikající přizpůsobení špon různým typům nehtů, neomezují pacienta při každodenní rutině, práci nebo při sportu, vynikající alternativa chirurgického zákroků. Léčbu zarostlého nebo deformovaného nehtu nehtovou šponou provádí proškolený pedikér, který určí vhodný typ špony pro individuální případ typu a míry poškození nehtu.

Aplikace nehtové špony není bolestivá, záleží však na tom, zda není místo zanícené. V případě zánětu nehtového lůžka je možné, že se chvilková bolest dostaví, většinou ale ihned po zákroku pacient pocítí výraznou úlevu. Samotná aplikace trvá pouze pár minut, doba léčby je závislá na typu nehtové špony a rozsahu potíží, obvykle trvá narovnání nehtu do požadované polohy 4 – 12 týdnů. Za určitou dobu po aplikaci nehtové špony dochází k úplnému narovnání nehtové ploténky až do tvaru normálního růstu. Od té doby je třeba dbát na optimální zastřihávání nehtu, tedy rovně, aby nedošlo k opakovanému zarůstání.

Špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, podobně jako např. zubní rovnátka

Nehtová protetika

Nehtová protetika představuje náhradu nehtové ploténky, nahrazuje se buď část nehtu či celá ploténka. Indikuje se v případě poškození nehtu po úraze, po mykotických onemocněních nehtu apod. Výsledkem je nehet přirozeného vzhledu, který nehtové lůžko chrání. Nehtová náhrada (neboli „nehtová protetika“), je oblíbená především v létě, kdy ženy i muži nosí otevřenou obuv a je jim nepříjemné, že nehty na nohou nejsou úplně dorostlé. Je vyráběna na míru ze speciálního gelového materiálu, který je elastický a lépe snáší mechanický tlak.

Jak dlouho vydrží nehtová protetika?
Provedená rekonstrukce je dlouhodobá. Umělý nehet vydrží v průměru 3-4 měsíce. Vzhled rekonstruovaného nehtu je velmi realistický (i bez laku na nehty).

Kosmetika, Shellac, zarůstající nehty, protetika nehtu

Objednávky tel. na +420 737 362 818
Nebo online objednání přes mobilní aplikaci.