Péče o nohy


pedi

Stejně jako ruce, tak i nohy hrají neméně důležitou roli. Nosí nás celý život, proto jim věnujme péči, kterou si zaslouží. I krátký pohled na nohy dokáže o svém majiteli mnohé vypovědět. Nejen nošení neodpovídající velikosti bot, ale i vkusné a elegantní podpatky mají za vinu vznik nepříjemných otlaků, zrohovatění kůže, vznik kuřích ok a mozolů.

Správně provedená pedikúra může odstranit vady, které by při zanedbání vedly k trvalým obtížím a deformitám nohou. Péče o nohy s již vyvinutými deformitami se řadí ke zdravotnické péči a právě zde se pedikúra výrazně uplatní. Dnes jsou již všeobecně známé spousty onemocnění kůže, například plísňová onemocnění, která vznikají při porušení mikrobiologické rovnováhy.

Noha je často ignorovanou částí těla. Výrobky sloužící péči o nohy tvoří v segmentu trhu se zdravotními a kosmetickými přípravky jen velmi malé procento z prodeje. Proč? Jedním z důvodů je skutečnost, že noha, tedy její část od kotníků dolů, je jednou z nejméně viditelných částí těla.  Nohy nám umožňují běhat, chodit, skákat a poskakovat, nesou nás kde potřebujeme, často elegantně a se stylem. Co by Vaše nohy řekly, kdyby mohly mluvit? Často se setkávám s názorem, že lidé se za své nohy stydí, a tím pádem odmítají ošetření. Zahoďte stud, začněte přemýšlet o svých nohou a zkuste si jich vážit. Každodenní zvyk pečovat o nohy pomocí vhodných produktů, ale i pravidelné péči ošetření nohou se rozhodně vyplatí. Brzy zjistíte a budete se těšit na „nožní potěšení“ jako způsob uvolnění, oživení a relaxace.

Fakta o nohou: Z pohledu pedikérky je nejběžnějším problémem nohou ztvrdlá kůže. Objevuje se v každém věku, ale zejména u starších lidí.

Přínos pedikúry: Odstraní Vám ztvrdlou kůži a uklidní Vaše nervy, promasíruje a dokonale umyje nohy, povzbudí krevní oběh a upraví nehty. Fyzický dotyk je zvláště prospěšný u starších lidí, kteří jsou často osamoceni a touží po společnosti. Především často opomíjejí své nohy, neboť už nejsou dost pružní a těžko se ohýbají, nemají dost síly, aby si ostříhali tvrdé nehty. Výsledkem zanedbávané péče o nohy jsou často přerostlé neboli kyjovité nehty.

Postup:

– Samostatné ošetření nohou začíná koupelí s přídavkem soli na změkčení kůže.

– Poté dezinfekce chodidel, nártů, prstů je samozřejmostí.

– Přesně dle individuální potřeby ostříhám nehty a opiluji.

– Odstraním kůžičku kolem nehtů a okolí očistím.

– Pak odstraním zrohovatělou pokožku na chodidlech zejména na ploskách a patách.

– Nanesu regenerační krém na chodidla příjemnou masáží do kompletního vsáknutí.

– Na závěr nanesu rychleschnoucí deo spray se svěží vůní, který poskytuje dlouhotrvající ochranu před vznikem nežádoucího pachu a působí preventivně proti tvorbě plísní.

Aplikace nehtových špon!!!!!!!!! PODOFIX, COMBIPED, 3TO DRÁTKOVÉ

 Trápí vás zarůstající či deformovaný nehet? Chcete se zbavit bolesti a bojíte se chirurgického zákroku?

Ideálním řešením jsou nehtové špony, které uleví od bolesti, vyléčí nehet a po dobu léčby vás na rozdíl od návštěvy chirurga nevyřadí z provozu.

 Hlavní výhody léčby zarostlých či deformovaných nehtů šponami podofix® ( nehtová rovnátka ).

–      rychlá úleva od bolesti

–      dlouhodobé zlepšení

–       jednoduchá a velmi šetrná aplikace

–       vynikající přizpůsobení špon různým typům nehtů

–      neomezují pacienta při každodenní rutině, práci nebo při sportu

–      vynikající alternativa chirurgického zákroků

–      špony jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek, podobně jako např. zubní rovnátka

Podofix® – nalepovací nehtové špony/ rovnátka lze použít prakticky na všechny zdeformované, zkroucené a zarostlé nehty. Doporučují se používat, když je nehtový val příliš úzký pro vložení očka drátku. Aplikace je ,velmi jednoduchá a poskytuje rychlé ošetření pacienta. Nehtová špona se snadno přizpůsobí tvaru nehtu. Systém podofix je výborné řešení pro rovnoměrné nastavení pro narovnání nehtu.

Zarostlý nehet působí velmi nepříjemné bolesti, které postiženého jedince vyřazují z běžných činností, ať už jde o sportovní aktivity nebo jen o obyčejnou chůzi. Pokud se tyto obtíže neřeší včas, může dojít i k chirurgickému odstranění nehtu, které je sice řešením, ale v mnoha případech jen dočasným, neboť nehet bude zarůstat dál. Jednoduchým, efektivním řešením je aplikace nehtové špony, která uleví od bolesti okamžitě s dlouhodobým efektem.

Léčbu zarostlého nebo deformovaného nehtu nehtovou šponou provádí proškolený pedikér, který určí vhodný typ špony pro individuální případ typu a míry poškození nehtu. Aplikace nehtové špony není bolestivá, záleží však na tom, zda není místo zanícené. V případě zánětu nehtového lůžka je možné, že se chvilková bolest dostaví, většinou ale ihned po zákroku pacient pocítí výraznou úlevu. Samotná aplikace trvá pouze pár minut, doba léčby je závislá na typu nehtové špony a rozsahu potíží, obvykle trvá narovnání nehtu do požadované polohy 4 – 12 týdnů.      Za určitou dobu po aplikaci nehtové špony dochází k úplnému narovnání nehtové ploténky až do tvaru normálního růstu. Od té doby je třeba dbát na optimální zastřihávání nehtu, tedy rovně, aby nedošlo k opakovanému zarůstání.

Doporučeno pro:

 • zarůstající nehty,
 • kroutící se nehty,
 • deformované nehty,
 • kosmetické opravy.

Jak fungují nehtové korekturní špony?

Špony 3TO jsou připevněny na nehet, popřípadě zaháknuty za okraj nehtu a následně aktivovány. Tím se okraj nehtu lehce zvedne a okolní tkáni se uleví. Podpoří se přirozený růst nehtů a nehet se zase správně zformuje.

Jaké nehty použít v jakém případě?

Volba se řídí vždy na základě diagnózy a podle užití odpovídající opravné nehtové špony:

3TO špona a kombinovaná drátová lepící špona COMBIped  se oboustranně nebo z jedné strany zaháknou, podofix  – aktivní  špona z umělé hmoty se nalepí na nehet.

Kde se mohu nechat ošetřit?

Ošetření je prováděno pedikérkou, kosmetičkou a kožní lékařkou.

Doba ošetření

Délka doby ošetření se liší případ od případu. Podle růstu, síly nehtů a pokračujících příznaků nemoci může trvat péče od několika málo týdnů až po několik měsíců. Pravidelná výměna a reaktivace špon jsou nutné cyklu od 4 do 8 týdnů.

Čeho si je třeba všímat během péče

Nahlašte, prosím, ihned ošetřujícímu terapeutovi, jestliže:

 • se vyskytnou nečekané bolesti
 • se špony uvolní nebo povolí.

Špony se musí pravidelně kontrolovat a seřizovat. Dodržujte všechny termíny následného ošetření.

Zkuste vyloučit všechny příčiny pro zarůstání nehtů.

Výhody na první pohled

 • rychlá úleva a dlouhotrvající zlepšení
 • snadné a jemné ošetření
 • perfektně padnoucí forma a individuální přizpůsobení
 • žádné omezení  v průběhu dne, v práci či při sportu
 • alternativa, která Vás ušetří operace

 

Přístrojová pedikúra

Přístrojová pedikúra tzv. medicinální neboli suchá  pedikúra je odborné ošetření nohou, zejména nehtů a kůže proškoleným personálem, který používá pro ošetření speciální vysokoobrátkové přístroje  s frézami. Medicinální pedikúra je obzvláště doporučována klientům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit klasickou pedikúru. Při medicinální pedikúře nehrozí riziko poranění a přenosu mykóz a infekcí. Tento šetrný způsob péče o nohy je proto vhodný pro diabetiky, lidi trpící onemocněním žil, lupenkou nebo neuropatií, klienty, kteří užívají léky na ředění krve, kardiaky, lidé s ischémií, těhotné. Tento způsob pedikúry je maximálně šetrný, velmi účinný a vhodný pro rizikové skupiny populace, ale také pro všechny věkové kategorie klientů. Ošetření se provádí suchou cestou bez namáčení tudíž je nulová možnost potencionálního přenosu mykotických onemocnění nehtů a kůže.

Použití přístrojové pedikúry: na ošetření při problémech se zarůstajícími nehty, zdeformovanými nehty. Pedikúra prováděná profesionálními a certifikovanými přístroji je pečlivější, šetrnější a při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelná.

 

 

 

Nehtová plíseň příspěvek

http://ona.idnes.cz/nehtova-plisen-015-/zdravi.aspx?c=A141009_115809_zdravi_pet